Indien u nu zou sterven

De tijd

Onmeedogend gaat de Tijd verder ook al tikt de Klok niet meer - De Tijd - Image by aromano via Flickr

In het zuidelijk deel van de wereldbol komt weer nieuw leven op. Hier in dit noordelijk halfrond wordt het vroeger donker en de bladeren beginnen te kleuren.

De grauwere tijden brengen ook bij veel mensen de gedachte aan de dood. Naar het einde van deze maand wordt het zelfs zo erg dat mensen gaan denken dat overleden mensen gaan rondspoken en men zich moet gaan vrijwaren voor boze geesten. De heksen en allerlei andere griezel verhalen worden dan boven gehaald.

Graag wil men meer weten over een wereld waar men zou kunnen zweven tussen dag en nacht, tussen waak en slaap. Een wereld waarin realiteit fake en dromen werkelijkheid lijken, waar de tijd vertraagt en haast tastbaar wordt.

Het lijkt wel alsof mensen zich plots gaan schamen dat ze een hele tijd niet meer aan hun geliefde overledenen gedacht hebben. Waarom had men ze niet regelmatig in gedachten tijdens het afgelopen jaar? Men denkt dan het schuldgevoel weg te wissen door op 1 en 2 november letterlijk de bloemetjes buiten te zetten. Het wordt een hoogdag voor de doden en de dood.

Men zou kunnen zeggen dat het goed is om dan even stil te staan bij die dood die steeds nabij is en om de hoek loert.

Hebt u ooit een glimp van dood gehad? Zag u de dood reeds om de hoek loeren?

Een moment kunnen wij gezond, het volgende moment kan het gegaan zijn … plots is er dan een einde aan ons leven gemaakt …
Op dat ogenblik dat de dood intreedt is het te laat om nog enige verandering aan ons leven te kunnen aanbrengen. Dan zal het te laat zijn om u nog af te vragen of u wel het juiste had gedaan in de afgelopen dagen, maanden en jaren. De tijd zal dan tot stilstand gekomen zijn voor jou.

Voor iedereen komt er een ogenblik van komen en gaan. Beiden lijken ons onbekend. Geen gedachte aan een vroeger leven geen gedachte aan een later leven. Alhoewel er toch vele mensen zijn die ook willen denken aan één of ander later leven. er zijn er zelfs bij die denken dat als zij sterven  één of andere ziel, als geestelijk wezen uit hun lichaam zal treden en ergens anders zal gaan rondwaren.

Zij die denken in een hemel terecht te komen, zou dat wel zo zijn, en volgens wat en volgens welke normen? Zal men er aanvaard worden?

Zal u dan plots gaan geloven in dingen die u vroeger al kon horen?

Gaat u dan plotseling twijfelen in al die dingen waar u zo sterk dacht in te geloven, of geloofde u wel daar in?

Ondergaande zon

***

Als de tijd daar zal zijn dat uw leven tot een einde komt:

zal u tevreden mogen terug kijken op uw voorbijgegaan leven?

Hebt u het goed gedaan?

Wanneer u naar terug uw leven kijkt

Kan u rusten in vrede

Zal u op het einde van de rit niet beschaamd moeten zijn voor de dingen die u in het verleden gedaan hebt of voor zaken die de mensen van u zouden herinneren?

De Dood staat steeds klaar achter ieder klein hoekje. Zelfs met een briesje kan zij naar beneden storten .

Het merendeel van ons wil niet weten waar het gevaar zich overal schuil houdt.

En de klok van leven en dood heeft geen alternatieve schakelaar.

Wanneer de tijd gekomen is … zal het levenslicht gedoofd worden.

+

Indien het vandaag uw laatste dag op aarde was

Zou u nog steeds haten

Zou  u nog steeds vrezen

Zou u nog bidden of zou dan het moment gekomen zijn om te gaan bidden?

Zou u dan uw zonden bekennen, ze belijden en er nog de hoop in stellen om er voor vrij gesproken te worden?

Zou u nog snel al diegenen bij elkaar roepen waarvan u hield en hen dan nog snel zeggen

“Ik houd van u”

+

Zal u dan eindelijk het lef hebben om datgene te doen dat u altijd al wilde doen?

zal u dan gaan doen wat u echt wilt

Zou u bang zijn

Zou u uzelf verdiepen in het glas en onnozel drinken

Zal u huilen

Zal u vrede sluiten met uw vijanden

Indien heden uw laatste dag op aarde was

Wat u zal doen

Maar het meest belangrijke

Wat houdt u nu tegen?

***

  • forever young, i want to be forever young. (fromgeesjewithlove.wordpress.com)
    Geen zonnige dagen meer, niet meer zwemmen in het meer. Geen blote benen en bikini’s, zo zonde! De zomer zou gewoon voor altijd door moeten gaan.
  • If Today Was Your Last Day On Earth?
    would you be settled with what you think today?
    Would you be scared
  • Over de toestand van de dood loopt er in het Kasteel van Gaasbeek een tentoonstelling tot en met 13 november 2011.
    Daar zal u al of niet in het sprookje van de dood kunnen geloven. Maar het kasteel dat vaak als decor gebruikt werd/wordt voor films, televisiereeksen en reclamespots, van het in de jaren zestig erg populaire Johan en de Alverman tot recente afleveringen van Zonde van de Zendtijd zal als een prachtig decor verder opgesmukt worden door de naakte huid van dat menselijk wezen dat toch soms ook zo onwezenlijk kan zijn.
    De droomburcht mag nu nog iets van een tijdmachine hebben, al zal men op het ogenblik van de dood niet meer voor of achterwaarts gaan. In levende lijve kan je er nu nog de naakte lichamen in het onwezenlijk decor gaan bezichtigen met andere confrontaties waar niet meer over gedacht zal kunnen worden als het licht voor goed uit gaat.
    Nu kan je er nog The Sleep of Reason, 1988 van Bill Viola, of The Morgue, 1992 van Andres Serrano vinden, terwijl Gone, 2003 van Michaël Borremans in deze tijd nog als olie vast op hout zal kunnen pronken terwijl Hans Op de Beeck, Determination (New York Kids) brengt (12), 2003.
    > Gaasbeek Castle’s Sleeping nude Beauties

About Marcus Ampe

Retired dancer, choreographer, choreologist Founder of the Dance impresario office and archive: Danscontact-Dansarchief plus the Association for Bible scholars, the Lifestyle magazines "Stepping Toes" and "From Guestwriters" and creator of the site "Messiah for all". - Gepensioneerd danser, choreograaf, choreoloog. Stichter van Danscontact-Dansarchief plus van de Vereniging voor Bijbelvorsers, de Lifestyle magazines "Stepping Toes" en "From Guestwriters" en maker van de site "Messiah for all".
This entry was posted in Bezinning, Welzijn en Gezondheid and tagged , , . Bookmark the permalink.

7 Responses to Indien u nu zou sterven

  1. Pingback: Materialisme, “would be” leven en aspiraties #8 | Broeders in Christus

  2. Pingback: Verzoening en Broederschap 3 Verenigen onder de Hoeksteen | Bijbelvorser = Bible Researcher

  3. Pingback: De aanduiding door Paulus en Jacobus van de werken die wij horen te doen | From guestwriters

  4. Pingback: Wanneer men geloof gevonden heeft door de studie van de Bijbel moet men werken van geloof verwezenlijken – Belgian Ecclesia Brussel – Leuven

  5. Pingback: Leven gedefinieerd door de dood | Bijbelvorser = Bible Researcher

  6. Pingback: Doden spreken niet – Some View on the World

  7. Pingback: Tijd voor dit en dat – Belgian Ecclesia Brussel – Leuven

Feel free to react - Voel vrij om te reageren

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.